محل تبلیغات شما
به نام خدا.من یک شهروند سهروفیروزان هستم چند وقت پیش که رودخانه اب داشت مهمان داشتم که قرار شد به لب رودخانه بریم.من هم با غروری گفتم باشه بریم.ابتدا رفتیم کنار پل بابا محمود سمت چهل کره.وقتی مهمانم که با خانواده بود انجا را دید گفت ااا چرا به اینجا نرسیدند ؟این پل که تعمیر شده ؟گفتم حدود یک سال!گفت عجب پس چرا اجر شکسته و گچها و کیسه های انرا جمع نکرده اند ؟ خندید و گفت عجب همه را پخش کرده اند کنار پل ؟گفت انطرف کجاست.گفتم به این شهر کرفشان میگویند گفت اینطور که پیداست انجارا هم تعمیر کرده اند ولی حتی یک اجر و ضایعات هم انطرف نیست و چه چمن کاری و گل کاری کرده اند

سهروفیروزان  سهروفیروزان

.راستش خیلی خجالت کشیدم و نمیدانستم چه بگویم.تا بحال اینقدر دقت نکرده بودم.راست میگفت وقتی انطرف را دیدم متوجه شدم چند خانواده سهروفیروزانی انطرف نشسته اند!!؟؟.همه کنار رودخانه گل و چمن و درخت ولی این طرف فقط چند الاچیق سیمانی!؟؟ گفتم اینقدر ایراد نگیر در عوض اینطرف بیا قدم بزنیم ببین لب اب چه قشنگ است.قبول کرد و مشغول قدم زدن کنار رودخانه شدیم.هنوز شاید دویست متر از پل به سمت چهل کره یا به عبارتی به سمت کلگون قدن نزده بودیم که دیگر امکان جلو رفتم نبود.دیدم یکی از باغ داران تا چند متر داخل اب درخت کاشته و با حصار چوبی و سیم که دور باغ کشیده عملا دیگر نمیشد حتی اگر چند متر هم توی اب میرفتیم از ان نمیشد رد شد!!

سهروفیروزان  سهروفیروزان

؟؟مهمانم باز شروع کرد و گفت ببین ان طرف کرفشان را.کنار رودخانه جاده انداخته اند و راحت میتوانند خانواده ها حتی با ماشین کنار اب عبور کنند.

واقعا جواب نداشتم.فقط تو دلم به صاحب باغ میگفتم خدا نه تو این دنیا نه تو اون دنیا سیرت نکند که به بیت المال دست درازی کردی.خدا لعنتت کند که ابرو برای من نگزاشتی.اخر برای کی میخوای که به رودخانه که ملی هست و مال همه کردی.خدا ازت نگزره که این تفریح را هم برا خودت از مردم گرفتی.ما اهل روستا باشیم و نتونیم لب رودخانه قدم بزنیم.مهمانم که میدید من دارم حرص میخورم گفت.کار این مرد عین نامردیست و هم هست و هم ی و هم برای خود لعنت خریدن.خدا نیامرزدش که اینقدر طمع داره.کاش خدا با بچهاش عذابش نکنه و هرچی میخواد بسرش بیاد ولی دامن اطرافیانشا نگیره.تعجب کردن و گفتم یعنی عذاب داره این کار ؟گفت چطور نداره!؟این هرکه هست شاید مسئولین نمیاند اینجا و مردم نمیاند اینجا.این اقا اگه خدا را قبول داشت میگفت خدا ناظر منه پس چرا باید دست درازی و ی از سرمایه ملی کنم.بنظرت کسی که خدا را قبول داره تو خلوت گناه میکنه.گفتم نه.گفت خیلیا دیگه با این اقا اون دنیا باید جواب بدند!؟؟؟گفتم این زمین مال خودشه شریک نداره.!!؟رفیقم گفت منظورم کسای هستند که بخاطر اینکه مسئولیت خودشون که حفاظت از این حریم رودخانه و سرمایه های ملی هست را انجام ندادند و حتی حقوقشون که دریاقت میکنند بخاطر جلوگیری از این دست اندازیها به حریم و زمینهای عمومی هست.اینها حقوقشون بنظرت حلاله!!؟کمی قکر کردم و گفتم فکر کنم نباشه؟گفت بله که حلال نیست.چه جالب بود برای من که میخواستم تو انتخابات شورا شرکت کنم.به خودم گفتم خوبه شرکت نکردم و الا منم اون دنیا بازخواست میشدم.چه خوبه دهیار نیستم و الا حقوقم اگه میخواستم حلال باشه باید همه جاهای دور و کم رفت و امد را باید میرفتم تا کسی به اموال و زمینهای ملی دست درازی نکنه.شاید میتونستم با مدرک اوردن که وظیفه فلان ارگان دولتیه شونه خالی کنم ولی اون دنیا ممکن بود بگویند شما مسول و مورد اطمینان مردم بودید چکار کردید!!؟عجب سخته تو مسولیت حقوق حلال بردن تو خونه!!؟؟تو این فکرا بودم که دیدم یه نفر که مسول یه نهاد مذهبی فرهنگی تو سهروفیروزان هست یه بیل رو دوششه.نگاه کردم ببینم کجا میره.دیدم یه چنتا درخت که نزدیک رودخانه بود داشت ابیاری میکرد.عجب عجب عجب.به رفیقم گفتم بیا برگردیم.گفت کجا.گفتم بریم اونطرف کرفشان بشینیم.یه حرف میزنم اقایان یا بگردید منا پیدا کنید که چرا این نظر را تو وبلاگ گذاشتم و صاحب وبلاگ را قسم دادم که این متن را تو وبلاگش بزاره و صورت مسله را پاک کنید!!؟و یا خدا را شکر کنید که حداقل فهمیدید و درستش میکنید که فردای قیامت جوابگوی مردم نباشید.اقایان شورای اسلامی دهیاری و.خواهشا به وضع کنار رودخانه از کنار پل بابا محمود سهروفیروزان به سمت کلگون رسیدگی کنید. یه جاده بکشید که با این منظره از همه جا به اینجا میایند و معروف میشودو همچنین به وضع بیشه محله فیروزان معروف به بیشه بنان یا تپه خاک برسید که درختان کنار را اتش زدند و یک مادی انجا بود که از دو طرفش راه بود.امدند راه کنار رودخانه را گذاشنتد و ان یکی که کنار مزرعه بود بسنتد و همه را بالا کشیدند.
سهروفیروزان

عکس سال 89

بیایید طبق عکسها و مدارک زمینهای دست اندازی شده که انشاالله جوابگوی ان هستند در قیامت را از انان پس بگیرید. باور کنید مردم پشتیبان شما خواهند بود و با اجازه شما و قانون اگر اجازه دهد یک روزه همه درختان حریم رودخانه را از ریشه در میاورند چرا که میوه ای که درختی در زمین غصبی بدهد حرام است.کاش بفهمیم و خود را از گناهان تکان بدهیم قبل از انکه خدا مارا تکان بدهد.والسلام

مراحل عمرانی میدان ورودی سهروفیروزان

پندی از لقمان حکیم

سلام بر انان که مقصودشان از کارشان عشق است نه دستمزد

رودخانه ,خدا ,تو ,گفتم ,هم ,هست ,کنار رودخانه ,اون دنیا ,به سمت ,را از ,خدا را

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

لیدر والیبال گنبد ncosxalanro اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری سلام الله علیها favorites akord Scott's receptions عکس بازیگران اهل سنت واقعی! فروش كانتر شمارنده کاریابان جوان esotesos